Cart

Materace i kosze gabionowe

Kosze gabionowe to konstrukcje zrobione z drutu, wypełniane kamieniami. Charakteryzują się modułowym systemem zabudowy. Dzięki solidnej budowie można je wykorzystać do tworzenia nasypów, wzmacniania skarp lub wyrównywania dna zbiorników wodnych.

Materace gabionowe wyróżniają się stosunkowo niewielką wysokością, za to dużą szerokością oraz długością. Do ich wypełniania stosowane są kamienie hydrotechniczne. Dzięki temu, że szerokość oczek pozwala na przedostawanie się roślin do wnętrza konstrukcji, po pewnym czasie następuje ich asymilacja z naturą. Są powszechnie wykorzystywane ze względu na to, że pozwalają ochronić brzegi przed podmywaniem oraz zabezpieczyć skarpy. Najczęściej wykorzystuje się je, między innymi, w zbiornikach retencyjnych, a także innego typu sztucznych oraz naturalnych zbiornikach wodnych.

Kosze i materace stanowią bardzo atrakcyjne estetycznie oraz praktyczne rozwiązanie, dlatego coraz powszechniej stosuje się je w infrastrukturze drogowej, kolejowej, hydrotechnicznej, parkach, ogrodach prywatnych oraz wielu innych inwestycjach.

Thursday, 07 June 2018