Ogrodzenia gabionowe

Ogrodzenie, ogród i posesja na czasie!


Wypełnienie kamieniem stalowego kosza to patent z połowy XX wieku, który najpierw stosowany w budownictwie infrastrukturalnym a także w wojskowości z czasem przedostał się do architektury krajobrazu i budownictwa indywidualnego. Ale idea gabionów była stosowana już w starożytności i średniowieczu - tyle, że wtedy rolę koszy pełniły konstrukcie z wikliny...

Dziś coraz częściej widzimy posesje ogrodzone gabionami - wciąż budzą one wiele emocji i zainteresowania, są sposobem na wyróżnienie się ale też na solidne zabezpieczenie terenu.

Gabionowo.pl ma w ofercie ogrodzenia gabionowe praktycznie wszystkich typów - z koszy z siatek zgrzewanych składanych na spiralne druty bądź specjalne klamry, konstrukcje z solidnych paneli gabionowych skręcanych na śruby ze stali nierdzewnej, koszy ze stali Prozinal i wiele innych.

Sposób montażu praktycznie wykluczający błędy i solidność konstrukcji powodują, że ogrodzenie gabionowe przez dekady pełni swoją rolę, czyli zdobi i chroni.

Stabilność murów gabionowych zapewniają słupy umieszczone w środku kosza gabionowego, które należy zabetonować lub przykręcić do podłoża oraz kamień lub inny materiał wypełnieniający gabion.  

Na zdjęciach widzicie Państwo przykładowe realizacje ogrodzeń z gabionów.

JAKOŚĆ ORAZ DESIGN

Do wypełniania koszy gabionowych najczęściej stosowane są: granit, gnejs i bazalt, ale też kamień polny, bryły szklane, kamienie importowane ale też butelki, tłuczone dachówki czy płytki ceramiczne, bale drewniane i wiele innych materiałów, w zależności od pomysłowości i wyobraźni użytkownika. Gabiony mogą być surowe w formie lub z czasem zgrać się z naturą poprzez obrośnięcie trawą, oplatającą roślinnością itd. Mogą też być niemal jak mini-warownie:

gabionowo.pl

Ogrodzenia gabionowe zapobiegają wydostaniu się na zewnątrz naszych zwierzaków, a także wizytom tych nieproszonych, czworo i dwunożnych gości :-)

Ogrodzenia gabionowe doskonale komponują się z furtkami, bramami, nowoczesnymi zabezpieczeniami posesji (wideodomofony, szlabany, kamery itd). W tym miejscu zapraszamy na naszą platformę handlowo-usługową Klinika Domów www.klinikadomow.pl - gdzie oferowane są wspomniane rozwiązania.

Nasza firma doradza w kompleksowym osiągnięciu oczekiwanego efektu.

Działamy na terenie całego kraju!

Wyślijcie nam Państwo mapkę lub wymiary działki, którą chcecie ogrodzić wraz z oczekiwaniami lub pomysłami - przygotujemy indywidualną ofertę!